Nástěnka novinek

8.4.2021

Vážení rodiče,

MŠ bude znovu otevřena od 12.4. 2021  pouze pro předškoláky a děti  rodičů IZS.

Děti budou testovány 2x týdně antigenními testy, které budou provádět rodiče pod dohledem zaměstnance MŠ. Počítejte, prosím, že se zdržíte minimálně 30 minut až do vyhodnocení testu. V případě příchodu více rodičů ve stejný čas se může doba i prodloužit. Je nutné, aby dítě přivedli pouze zákonní zástupci nejpozději do 8:00. Na výsledky vyhodnocení testu (15 minut) budete čekat mimo budovu MŠ.

Děti s pozitivním testem odcházejí domů - kontaktují pediatra, který je odešle na PCR test.

Zájemci nahlaste dítě telefonicky do čtvrtka 8.4. 2021 do 12:00 ke stravování.

Rozhodnete-li se, že  díte MŠ navštěvovat nebude, dítě je z povinné předškolní výuky omluveno (pošlete omluvenku na email omluvenkymsoderska@tiscali.cz).

Podrobnější informace a video k testování:

...........................................................................................................................................................................................................

11.3.2021

Talentové zkoušky na ZUŠ F. Jílka Brno

3.3.2021

Online semináře pro rodiče budoucích prvňáčků

ŠKOLNÍ ZRALOST – VSTUP DÍTĚTE DO ZÁKLADNÍHO VZDĚLÁVÁNÍ

Všechny dříve zveřejněné semináře jsou již obsazeny. Pro další zájemce nabízíme nový termín k tématu:

PREVENCE ŠKOLNÍ NEÚSPĚŠNOSTI – PŘIPRAVENOST DĚTÍ NA 1. TŘÍDU

Cílem semináře je poskytnout rodičům informace k nástupu dítěte do první třídy.

Schopnosti předškoláka před nástupem do školy a náprava nedostatků v rozvoji dítěte, požadavky na dovednosti prvňáčka na začátku školní docházky, sociální a pracovní integrace.

Lektorka: Mgr. Lenka Bínová (speciální pedagog)

• 14. 4. 2021 od 17:30 do 19:30 hod.

Registrace probíhá na odkazu: map2.brno.cz v sekci HOST.

27.2.2021

INFORMACE K PROVOZU ŠKOL OD 27. ÚNORA do 21. BŘEZNA 2021

Vážení rodiče,

vzhledem k nepříznivé epidemiologické situaci vláda ČR dne 26. února 2021 přijala krizové opatření č. 200
 Usnesení Vlády ČR ze dne 26. 2. 2021 o přijetí krizového opatření, kterým se nad rámec dosavadních opatření

zakazuje osobní přítomnost dětí v mateřské škole, tzn. že

od 1.3. 2021 MŠ UZAVŘENA.

• Není povolena osobní přítomnost dětí v mateřské škole.

• Distanční vzdělávání – pro děti, na které se vztahuje povinné předškolní vzdělávání, je vzdělávání distančním způsobem povinné.

• Děti budou dostávat pracovní listy a další materiály dle Třídního vzdělávacího programu. Rodiče si je vyzvednou v MŠ, za bezpečnostních opatření vyhlášených v daném období. Vypracované je odevzdají v MŠ.  Další informace budou probíhat elektronicky dle potřeb školy, dětí, rodičů a délky distančního vzdělávání.

• Obědy budou všem odhlášeny.

• Ošetřovné z důvodu uzavření školy.   https://eportal.cssz.cz/web/portal/-/tiskopisy/zoppd-m   kde vyplníte vše potřebné, škola již nic nevyplňuje.

• Zaměstnanci školy i další osoby pohybující se ve škole mají povinnost nosit respirátory nebo roušky.

Děkujeme.

18.1.2021

26.11.2020

31.10.2020

11.9.2020

30.8.2020

1.8.2020

Provoz mateřské školy

• Provoz mateřské školy je v pracovních dnech v době od 6:30 do 16:30 hodin.
  • Děti se ráno scházejí v červeném domečku a postupně se rozcházejí se svými učitelkami do kmenových tříd. Odpoledne bývá provoz ukončen opět v červeném domečku.

Hlavní scházení dětí                        6:30 - 8:30 hod.

Polední rozcházení                         12:30 - 13:00 hod.

Odpolední rozcházení                     15:00 - 16:30 hod.

Potřebné věci do MŠ

• Do třídy - kalhoty, tričko přes hlavu -  ne košile s knoflíky, ponožky, papuče – ne černá podrážka, náhradní prádlo, pyžamo - přišité dlouhé poutko
  • Na zahradu - hrací kalhoty, tričko přes hlavu – jiné než ve třídě, ponožky jiné než ve třídě, boty do písku, dle počasí mikinu, tenkou bundu, věšák do skříňky v šatně, pokrývku hlavy
  • Malý hrníček - porcelán, keramika vhodný do myčky na nádobí
  • Vše dětem podepište

Školné

• Úplata za předškolní vzdělávání při pravidelné docházce je snížena a činí 446,- Kč/měsíc.
  • Děti, které navštěvují MŠ poslední rok před vstupem do ZŠ a děti s odkladem povinné školní docházky, školné nehradí - jedná se totiž o povinné předškolní vzdělávání.