Nástěnka novinek

6.5.2021

Otevření MŠ

Mateřská škola bude od pondělí 10.5.2021 otevřena v běžném režimu pro všechny přijaté děti bez povinnosti testování a bez povinnosti nosit ochranu dýchacích cest.

Pro ostatní osoby  vstupující do školy nadále platí povinnost nosit respirátor.

Ke stravování jsou všechny děti přihlášeny, pokud potřebujete odhlásit, tak učiňte  co nejdříve na tel. 607077570.

Konkrétní informace

Informace k otevření škol od 10.5.2021

Nový časopis "Sportujeme v Brně"  zde

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

8.4.2021

Vážení rodiče,

MŠ bude znovu otevřena od 12.4. 2021  pouze pro předškoláky a děti  rodičů IZS.

Děti budou testovány 2x týdně antigenními testy, které budou provádět rodiče pod dohledem zaměstnance MŠ. Počítejte, prosím, že se zdržíte minimálně 30 minut až do vyhodnocení testu. V případě příchodu více rodičů ve stejný čas se může doba i prodloužit. Je nutné, aby dítě přivedli pouze zákonní zástupci nejpozději do 8:00. Na výsledky vyhodnocení testu (15 minut) budete čekat mimo budovu MŠ.

Děti s pozitivním testem odcházejí domů - kontaktují pediatra, který je odešle na PCR test.

Zájemci nahlaste dítě telefonicky do čtvrtka 8.4. 2021 do 12:00 ke stravování.

Rozhodnete-li se, že  díte MŠ navštěvovat nebude, dítě je z povinné předškolní výuky omluveno (pošlete omluvenku na email omluvenkymsoderska@tiscali.cz).

Podrobnější informace a video k testování:

...........................................................................................................................................................................................................

11.3.2021

Talentové zkoušky na ZUŠ F. Jílka Brno

3.3.2021

Online semináře pro rodiče budoucích prvňáčků

ŠKOLNÍ ZRALOST – VSTUP DÍTĚTE DO ZÁKLADNÍHO VZDĚLÁVÁNÍ

Všechny dříve zveřejněné semináře jsou již obsazeny. Pro další zájemce nabízíme nový termín k tématu:

PREVENCE ŠKOLNÍ NEÚSPĚŠNOSTI – PŘIPRAVENOST DĚTÍ NA 1. TŘÍDU

Cílem semináře je poskytnout rodičům informace k nástupu dítěte do první třídy.

Schopnosti předškoláka před nástupem do školy a náprava nedostatků v rozvoji dítěte, požadavky na dovednosti prvňáčka na začátku školní docházky, sociální a pracovní integrace.

Lektorka: Mgr. Lenka Bínová (speciální pedagog)

• 14. 4. 2021 od 17:30 do 19:30 hod.

Registrace probíhá na odkazu: map2.brno.cz v sekci HOST.

27.2.2021

INFORMACE K PROVOZU ŠKOL OD 27. ÚNORA do 21. BŘEZNA 2021

Vážení rodiče,

vzhledem k nepříznivé epidemiologické situaci vláda ČR dne 26. února 2021 přijala krizové opatření č. 200
 Usnesení Vlády ČR ze dne 26. 2. 2021 o přijetí krizového opatření, kterým se nad rámec dosavadních opatření

zakazuje osobní přítomnost dětí v mateřské škole, tzn. že

od 1.3. 2021 MŠ UZAVŘENA.

• Není povolena osobní přítomnost dětí v mateřské škole.

• Distanční vzdělávání – pro děti, na které se vztahuje povinné předškolní vzdělávání, je vzdělávání distančním způsobem povinné.

• Děti budou dostávat pracovní listy a další materiály dle Třídního vzdělávacího programu. Rodiče si je vyzvednou v MŠ, za bezpečnostních opatření vyhlášených v daném období. Vypracované je odevzdají v MŠ.  Další informace budou probíhat elektronicky dle potřeb školy, dětí, rodičů a délky distančního vzdělávání.

• Obědy budou všem odhlášeny.

• Ošetřovné z důvodu uzavření školy.   https://eportal.cssz.cz/web/portal/-/tiskopisy/zoppd-m   kde vyplníte vše potřebné, škola již nic nevyplňuje.

• Zaměstnanci školy i další osoby pohybující se ve škole mají povinnost nosit respirátory nebo roušky.

Děkujeme.

18.1.2021

26.11.2020

31.10.2020

11.9.2020

30.8.2020

1.8.2020

Provoz mateřské školy

• Provoz mateřské školy je v pracovních dnech v době od 6:30 do 16:30 hodin.
  • Děti se ráno scházejí v červeném domečku a postupně se rozcházejí se svými učitelkami do kmenových tříd. Odpoledne bývá provoz ukončen opět v červeném domečku.

Hlavní scházení dětí                        6:30 - 8:30 hod.

Polední rozcházení                         12:30 - 13:00 hod.

Odpolední rozcházení                     15:00 - 16:30 hod.

Potřebné věci do MŠ

• Do třídy - kalhoty, tričko přes hlavu -  ne košile s knoflíky, ponožky, papuče – ne černá podrážka, náhradní prádlo, pyžamo - přišité dlouhé poutko
  • Na zahradu - hrací kalhoty, tričko přes hlavu – jiné než ve třídě, ponožky jiné než ve třídě, boty do písku, dle počasí mikinu, tenkou bundu, věšák do skříňky v šatně, pokrývku hlavy
  • Malý hrníček - porcelán, keramika vhodný do myčky na nádobí
  • Vše dětem podepište

Školné

• Úplata za předškolní vzdělávání při pravidelné docházce je snížena a činí 446,- Kč/měsíc.
  • Děti, které navštěvují MŠ poslední rok před vstupem do ZŠ a děti s odkladem povinné školní docházky, školné nehradí - jedná se totiž o povinné předškolní vzdělávání.