Nástěnka novinek

CZ.02.3.68/0.0/0.0/17_047/0011817

Pod záštitou 1. náměstka primátorky města Brna Mgr. Petra Hladíka
a radního města Brna pro oblast školství Mgr. Jaroslava Suchého
se v rámci projektu koná online setkání rodičů s odborníkem pro oblast předškolního vzdělávání.

IPRAVENOST DÍTĚTE NA VSTUP DO MATEŘSKÉ ŠKOLY
Termín: 18. 5. 2022 od 17 do 19 hodin

Lektorka: Mgr. Lenka Bínová
(speciální pedagog v PPP Brno)

Setkání proběhne ONLINE prostřednictvím aplikace Microsoft Teams.

Odkaz na připojení bude účastníkům adresně zaslán 24 h před realizací semináře.
Registrace: map2.brno.cz, sekce „HOST

Setkání Vám může usnadnit zorientovat se v požadavcích na dítě při vstupu do MŠ.
V případě dotazů se můžete obrátit na e-mail: map2.mestobrno@gmail.com.
Online setkání je bezplatné.
Srdečně zveme všechny rodiče, kteří očekávají,že jejich dítě bude nastupovat do předškolního vzdělávání!

16.3.2022

P R Á Z D N I N O V Ý    P R O V O Z

Rada městské části Starý Lískovec projednala provoz mateřských škol v době hlavních prázdnin.

V letošním roce naše MŠ provoz nezajišťuje.

Školné a stravné bude dětem automaticky odhlášeno.

Provoz ostatních škol ve Starém Lískovci - viz. prázdninový provoz.

6.5.2021

Otevření MŠ

Mateřská škola bude od pondělí 10.5.2021 otevřena v běžném režimu pro všechny přijaté děti bez povinnosti testování a bez povinnosti nosit ochranu dýchacích cest.

Pro ostatní osoby  vstupující do školy nadále platí povinnost nosit respirátor.

Ke stravování jsou všechny děti přihlášeny, pokud potřebujete odhlásit, tak učiňte  co nejdříve na tel. 607077570.

Konkrétní informace

Informace k otevření škol od 10.5.2021

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

8.4.2021

Vážení rodiče,

MŠ bude znovu otevřena od 12.4. 2021  pouze pro předškoláky a děti  rodičů IZS.

Děti budou testovány 2x týdně antigenními testy, které budou provádět rodiče pod dohledem zaměstnance MŠ. Počítejte, prosím, že se zdržíte minimálně 30 minut až do vyhodnocení testu. V případě příchodu více rodičů ve stejný čas se může doba i prodloužit. Je nutné, aby dítě přivedli pouze zákonní zástupci nejpozději do 8:00. Na výsledky vyhodnocení testu (15 minut) budete čekat mimo budovu MŠ.

Děti s pozitivním testem odcházejí domů - kontaktují pediatra, který je odešle na PCR test.

Zájemci nahlaste dítě telefonicky do čtvrtka 8.4. 2021 do 12:00 ke stravování.

Rozhodnete-li se, že  díte MŠ navštěvovat nebude, dítě je z povinné předškolní výuky omluveno (pošlete omluvenku na email omluvenkymsoderska@tiscali.cz).

Podrobnější informace a video k testování:

27.2.2021

INFORMACE K PROVOZU ŠKOL OD 27. ÚNORA do 21. BŘEZNA 2021

Vážení rodiče,

vzhledem k nepříznivé epidemiologické situaci vláda ČR dne 26. února 2021 přijala krizové opatření č. 200
 Usnesení Vlády ČR ze dne 26. 2. 2021 o přijetí krizového opatření, kterým se nad rámec dosavadních opatření

zakazuje osobní přítomnost dětí v mateřské škole, tzn. že

od 1.3. 2021 MŠ UZAVŘENA.

• Není povolena osobní přítomnost dětí v mateřské škole.

• Distanční vzdělávání – pro děti, na které se vztahuje povinné předškolní vzdělávání, je vzdělávání distančním způsobem povinné.

• Děti budou dostávat pracovní listy a další materiály dle Třídního vzdělávacího programu. Rodiče si je vyzvednou v MŠ, za bezpečnostních opatření vyhlášených v daném období. Vypracované je odevzdají v MŠ.  Další informace budou probíhat elektronicky dle potřeb školy, dětí, rodičů a délky distančního vzdělávání.

• Obědy budou všem odhlášeny.

• Ošetřovné z důvodu uzavření školy.   https://eportal.cssz.cz/web/portal/-/tiskopisy/zoppd-m   kde vyplníte vše potřebné, škola již nic nevyplňuje.

• Zaměstnanci školy i další osoby pohybující se ve škole mají povinnost nosit respirátory nebo roušky.

Děkujeme.

1.9.2021

Provoz mateřské školy

• Provoz mateřské školy je v pracovních dnech v době od 6:30 do 16:30 hodin.
  • Děti se ráno scházejí v červeném domečku a postupně se rozcházejí se svými učitelkami do kmenových tříd. Odpoledne bývá provoz ukončen opět v červeném domečku.

Hlavní scházení dětí                        6:30 - 8:30 hod.

Polední rozcházení                         12:30 - 13:00 hod.

Odpolední rozcházení                     15:00 - 16:30 hod.

Potřebné věci do MŠ

• Do třídy - kalhoty, tričko přes hlavu -  ne košile s knoflíky, ponožky, papuče – ne černá podrážka, náhradní prádlo, pyžamo - přišité dlouhé poutko
  • Na zahradu - hrací kalhoty, tričko přes hlavu – jiné než ve třídě, ponožky jiné než ve třídě, boty do písku, dle počasí mikinu, tenkou bundu, věšák do skříňky v šatně, pokrývku hlavy
  • Malý hrníček - porcelán, keramika vhodný do myčky na nádobí
  • Vše dětem podepište

Školné

• Úplata za předškolní vzdělávání při pravidelné docházce  činí 480,- Kč/měsíc.
  • Děti, které navštěvují MŠ poslední rok před vstupem do ZŠ a děti s odkladem povinné školní docházky, školné nehradí - jedná se totiž o povinné předškolní vzdělávání.